Jučer je u Ogulinu održan treći krug mirenja djelatnika dječjeg vrtića Bistrac i osnivača Grada Ogulina, koga predstavlja gradonačelnik Domitrović, a vezano za plaće odgojiteljica.
Iz Sindikat radnika u predškolskom odgoju i obrazovanju, na njihovoj službenoj stranici, o tome ni riječi. U najmanju ruku i neodgovorno i neozbiljno, jer sindikat je bio taj, od koga se očekuje, da kao sudionik mirenja, o svemu obavijesti javnost.
Onako, iz neslužbenih izvora, saznajem da je mirenje konačno postignutu, ma što to značilo.
A što se, osim mirenja događalo, ni iz vrtića ni riječi. Vlada neka čudna ogulinska OMERTA. Tišina. Tiha misa. Nemoj da tko nešto pisne.
A narod k'0 narod - znatiželjan. Što je bilo na sastanku. Jesu li se odgojiteljice izborile za svoja prava. Jesu li na kraju mirenja pale pusice. Ili zajednička fotkica. Jesu li se odgojiteljice ispričale gradonačelniku zbog komentara na društvenim mrežama. Je li bio možda domjenak. Je li pala pjesma. Je li kolo igralo. Pa shvatite, ljudi znatiželjni, a nitko da im objasni kako je završila afera s plaćama u vrtiću, koja je mjesec dana zabavljala svekoliki ogulinski puk.
O svemu nigdje ni slova. Gledam gradonačelnikov fejs profil. Ništa. Na stranici vrtića – ništa. Na stranici Grad – ništa. Na OGportalu – ništa. Doduše tamo čitam, da je u ponedjeljak vrtić Bistrac slavio 67. rođendan. O tome portal piše:
„ Slavljenicima se danas pridružio i rođendan čestitao i gradonačelnik Dalibor Domitrović sa zamjenikom Danielom Vukeljom“.
To je baš lijepo. Evo i ja im čestitam rođendan. A što je bilo na dugo čekanom sastanku osim mirenja, nigdje ni slova. I onda će ulica opet „iskopati“ neku svoju istinu, pa će krenuti „kreativni“ komentari po birtijama, i onda će na kraju krajeva, svi biti krivi. Narod bi rekao – drž gaće.
15. 11. 2023.
Nebojša Magdić
E pa moj Bero nisu to gluposti nego tako stvari stoje!
Bumo vidli uskoro, iza grackeg,kulko će nas sve oglobit a onda PAMET U GLAVU!
LJUDI GLASAJU A NE ZIDIĆI.
A osim toga ako se ova diktatura proleterijata nastavi na još jedan mandat uvem gradu umijesto Lijepe nase sluzbena himna će biti Hej Slaveni!
A kako znaš da to ne pišu Anđini puleni?
U Ogulinu je grumf veliki vođa i bit će kako ON kaže !
Ne, sve cete to vi platiti jer je Andrej i ova vlada to uglavio na svojoj slijedecoj adresi. U Briselu, iliti EU.
A do tada, adio sljepci..
Vidile su kako su ove u vrtiću prošle a i nemaju istog poslodavca.
Jedino će vidit svi kad im grumfek rupi porez o cemu sad on odlučuje pa će svima jamit kao i Vrtiću.
Uzalud. Tete znaju. I razumiju.
A vi sad probajte malo mutiti kod medicinskih sestara. I one crnce za sicu.
Pa one sto vise ne smiju raditi nedeljom. Pa one u Bjelinu...
BRAVO PAKNA LEGENDO!
Uzalud.
Oni koji prate ovaj blog nisu retardirani. Razumije se kome sto odgovara. A razumije se da ovo HDZovo podjeli pa vladaj , je na razini rasprave ispred Gavranoviceva ducana negdje ispod Kleka.
Bravo za Grumfa. Ovakve imat za oporbu treba imat zeludac.