Jučer je u Ogulinu održan treći krug mirenja djelatnika dječjeg vrtića Bistrac i osnivača Grada Ogulina, koga predstavlja gradonačelnik Domitrović, a vezano za plaće odgojiteljica.

Iz Sindikat radnika u predškolskom odgoju i obrazovanju, na njihovoj službenoj stranici, o tome ni riječi. U najmanju ruku i neodgovorno i neozbiljno, jer sindikat je bio taj, od koga se očekuje, da kao sudionik mirenja, o svemu obavijesti javnost.

Onako, iz neslužbenih izvora, saznajem da je mirenje konačno postignutu, ma što to značilo.

A što se, osim mirenja događalo, ni iz vrtića ni riječi. Vlada neka čudna ogulinska OMERTA. Tišina. Tiha misa. Nemoj da tko nešto pisne.

A narod k'0 narod - znatiželjan. Što je bilo na sastanku. Jesu li se odgojiteljice izborile za svoja prava. Jesu li na kraju mirenja pale pusice. Ili zajednička fotkica. Jesu li se odgojiteljice ispričale gradonačelniku zbog komentara na društvenim mrežama. Je li bio možda domjenak. Je li pala pjesma. Je li kolo igralo. Pa shvatite, ljudi znatiželjni, a nitko da im objasni kako je završila afera s plaćama u vrtiću, koja je mjesec dana zabavljala svekoliki ogulinski puk.

O svemu nigdje ni slova. Gledam gradonačelnikov fejs profil. Ništa. Na stranici vrtića – ništa. Na stranici Grad – ništa. Na OGportalu – ništa. Doduše tamo čitam, da je u ponedjeljak vrtić Bistrac slavio 67. rođendan. O tome portal piše:

„ Slavljenicima se danas  pridružio i rođendan čestitao i gradonačelnik Dalibor Domitrović sa  zamjenikom Danielom Vukeljom“.

To je baš lijepo. Evo i ja im čestitam rođendan. A što je bilo na dugo čekanom sastanku osim mirenja, nigdje ni slova. I onda će ulica opet „iskopati“ neku svoju istinu, pa će krenuti „kreativni“ komentari po birtijama, i onda će na kraju krajeva, svi biti krivi. Narod bi rekao – drž gaće.

 

15. 11. 2023.

Nebojša Magdić

Comments  

Quoting Bero:

Dok je ovakvih kao Qte i Dobar, los, zao Hdz jos ima sanse se vratiti. Jer ovi svojim glupostima tjeraju vodu na njihov mlin.


E pa moj Bero nisu to gluposti nego tako stvari stoje!
Bumo vidli uskoro, iza grackeg,kulko će nas sve oglobit a onda PAMET U GLAVU!
LJUDI GLASAJU A NE ZIDIĆI.
A osim toga ako se ova diktatura proleterijata nastavi na još jedan mandat uvem gradu umijesto Lijepe nase sluzbena himna će biti Hej Slaveni!

Quoting Bero:

Dok je ovakvih kao Qte i Dobar, los, zao Hdz jos ima sanse se vratiti. Jer ovi svojim glupostima tjeraju vodu na njihov mlin.




A kako znaš da to ne pišu Anđini puleni?
Dok je ovakvih kao Qte i Dobar, los, zao Hdz jos ima sanse se vratiti. Jer ovi svojim glupostima tjeraju vodu na njihov mlin.

Quoting Dobar,los,zao:

Pa valjda mislite da ce Proracun Grada ili Zupanije, puniti Palalic kad, ako, smjeni Domitrovica..
Ne, sve cete to vi platiti jer je Andrej i ova vlada to uglavio na svojoj slijedecoj adresi. U Briselu, iliti EU.
A do tada, adio sljepci..


U Ogulinu je grumf veliki vođa i bit će kako ON kaže !
Pa valjda mislite da ce Proracun Grada ili Zupanije, puniti Palalic kad, ako, smjeni Domitrovica..
Ne, sve cete to vi platiti jer je Andrej i ova vlada to uglavio na svojoj slijedecoj adresi. U Briselu, iliti EU.
A do tada, adio sljepci..

Quoting Dobar,los,zao:

Jos se nadate da cete na tetama iz vrtica nesto politickih poena pokupiti.
Uzalud. Tete znaju. I razumiju.
A vi sad probajte malo mutiti kod medicinskih sestara. I one crnce za sicu.
Pa one sto vise ne smiju raditi nedeljom. Pa one u Bjelinu...


Vidile su kako su ove u vrtiću prošle a i nemaju istog poslodavca.
Jedino će vidit svi kad im grumfek rupi porez o cemu sad on odlučuje pa će svima jamit kao i Vrtiću.
Jos se nadate da cete na tetama iz vrtica nesto politickih poena pokupiti.
Uzalud. Tete znaju. I razumiju.
A vi sad probajte malo mutiti kod medicinskih sestara. I one crnce za sicu.
Pa one sto vise ne smiju raditi nedeljom. Pa one u Bjelinu...

Quoting PAKNA:

Gospodine" MRKI " ovo sto si ti napisao zove se " ČEŽNJA ZA JUGOSLAVIJOM" , samo sanjaj, a evo ti citatat druga STAZIÇA, " POSAO 1945 JE NAPRAVLJEN TRALJAVO", a sad je kasno, POSAO 1991 JE NAPRAVLJEN TRSLJAVO" ali nije kasno!!!!!! lp.


BRAVO PAKNA LEGENDO!
Gospodine" MRKI " ovo sto si ti napisao zove se " ČEŽNJA ZA JUGOSLAVIJOM" , samo sanjaj, a evo ti citatat druga STAZIÇA, " POSAO 1945 JE NAPRAVLJEN TRALJAVO", a sad je kasno, POSAO 1991 JE NAPRAVLJEN TRSLJAVO" ali nije kasno!!!!!! lp.
Koliko vidim ovdje je rijec o jedinci. Jednom pacijentu koji sa nekoliko imena, pokusava sijati mrznju.
Uzalud.
Oni koji prate ovaj blog nisu retardirani. Razumije se kome sto odgovara. A razumije se da ovo HDZovo podjeli pa vladaj , je na razini rasprave ispred Gavranoviceva ducana negdje ispod Kleka.
Bravo za Grumfa. Ovakve imat za oporbu treba imat zeludac.