Ovih vrućih dana, jedino što nastojim izbjeći je LIDL. Ne znam o kavom se pravilu radi, valjda njihovom internom, ali su se, koliko vidim, odnosno osjetim, specijalizirali za temperaturni šok. Ajde dobro. Kad iz klimatizirnog automobila uđeš u neki od centara LIDLA,  još ćeš preživjeti ali ako poput mene „trampaš“ pješice na temperaturi na suncu od 35 i više stupnjeva i uz vlagu od 75 posto, i sav znojan uđeš u LIDL gdje je temperatura ne više od 14 stupnjeva, definitivno si najebo. Mislio sam o tome napisati post ali sam upravo sada vidio, kako o tome piše Krule. A piše po običaju - odlično.

Izgleda da je djelatnik LIDL-a, na Zametu u Rijeci, zadužen za klimatizaciju iste umro, pa se nako mrtav preklopio preko sklopke za hlađenje… pa je zato u Lidlari -48 stupnjeva.
Mila te majka jebala ako su oni normalni! Prekjučer prilazim Lidlari i gledam kroz staklo gdje se 2 pingvina jebu kod košara. Reko to je valjda normalno… netko drzi prasce… netko kokoši… eto oni drže pingvine. Onda sam ušao unutra. Kad sa +34 uđeš na -48, prvo čuješ sam sebe gdje kratkim dahom izgovaraš “A majku ti jebem!”. To nije trgovina, to je hladnjača. Piše im gore “Dnevno svježi kruh”. Otvorio ja ona staklena vrata, navuka na ruke onu ginekološku rukavicu… stavljam neka peciva u škanicl… pipam ih… ledena ko da ih je u grobu peklo. Dok sam doša do paradajza, već sam ima ozebline 2. stupnja. Gledam onaj paradaj, vele “Svjež!”… pa majku ti jebem, i mamut je svjež kad ga izvuku zamrznutog iz ledenjaka da ne bi bio paradajz na -48. Trpam taj paradajz, osjetim gdje mi živci na rukama odumiru. Onda sam doša do vrhnja. Kud je samo po sebi -48 u trgovini, tud kod vrhnja još dodatno rade frižideri. Tamo sam našao jedno 20tak ukočenih penzionera, ko partizana na Matić poljani… svi poredani sa rukama ispruženim prema mlječnim proizvodima, al svi mrtvi ladni. Odeš do onih sladoleda koji su po 4 kune, moš si jebat mater, nemoš do ni jednog sladoleda, tamo sjedi ljut Jeti od 3 metra… u tangama… i ždere sladolede. Kod guz papira čojk leži sklupčan, na troslojni piše oporuku “Kćeri moje i sinovi, ćaća vam se smrzo 6 metara od kase, kod tariguza. Škodu favorit ostavljam…”. Odeš na smrznuto povrće, tamo nađeš ukočenog kapetana Titanica kako rukom prebire po grašku. Na kasi ti blagajnica fenom prolazi po desnoj ruci nebil se ista odmrzla pa se primio za džep i platio. Na izlazu tim iz hitne brenerom prelazi po svakom nebil te cijelog otkravilo ka pile iz dubokog.
Nije to Lidl krutejebo… to je Sibir…

Da još dodam, da ni u Gavranoviću ni niš bolje. Samo kaj  snig ne pada.

12. 8. 2018.

Bloger Krule

 

Comments  
More......
צריך העבורת דירה? מחפש חברת הובלות באשקלון? 052-581-8132 סרגיי
החברה שלנו יעזור לך לעשות את זה בקלות! א.א הובלות באשקלון
איכותי, אמין במחירים סבירים! א.א הובלות באשקלון
הובלות באשקלון
G. Nešo, to je riječki Lidl, a ne ogulinski. Kaj su ti (a i drugima) krivi ovdi naši za one tamo?
Ajme o kakvom izrabljivanju je riječ,svi se minaradimo psihički i fizički,ali barem cure imaju normalnu plaću,a nr kao kod nekih og.privatnika,jadni sramotni minimalac
I da Ive, gđa fran, a ne gosp. fran. Mala, ali ipak značajna razlika, zar ne Ive?
Ive, ja ni ne čitam krulu to sam i napisala samo ti isto nečitaš. A kuliko vidim osim tete Roze me i ti pratiš. A zašto bi moje bila moralna vertikala ako nekaj napišem? Tvoj osvrt mi govori da te diraju moji komentarii i upiru upravo na tvoju moralnost. Osjećaš se povrijeđeno kaj te netko nepoznat "čita". Kaj te briga moje pisanije kad te se ne tiče? Da, nije da te se ne tiče. Pa se javljaš. Pobijaš svoje riječi. Inače nebi ni čital moje da ti nekaj ne znače riči tvoje france (kako neki mudri mislitelji vele)
E sad da sam tulika pamet-nisam. Ali mislim da se meso čuva ili zamrznuto iznad -18°C, a svježe 4-8°C. Htjela sam reći kako uskladiti vanjsku temperaturu kad u ovakvim prostorima imamo hlađenje na 8(do 10), a to predaje okolini-unutarnjem prostoru, a istovremeno je vani toplo. Volila bih kad bi se netko iz trgovina javio da pojasni ove temperature. Kad netko iz vana sa 35°dođe unutra na recimo 20-25°C je zaista velika razlika, ali kaj da se dela. Dajmo manju razliku, a očekujmo od onih ženskica da nas lipo gledaju. Ma neide to. Ja sam tamo pol sata, a one trebaju cijeli dan. I to na kojoj temperaturi? 30°C. Ma nemojte. Zar su one na robiji? A vi robovlasnici.
Gosp. Fran, ne sjedi na školjki (valjda nisam prost). Ti si moralna vertikala po bilo kojem pitanju (ako si ti sve kaj pod Fran pise). Nemoj citat Krulu ako ti ne pase takav nacin izrazavanja. Covijek pise i zeza se i prate gs tisuce ljudi iz cijele Hrvatska.
Ki tebe prati, samo teta Roza po cije misljenje ides prije neg kaj napises.
Zar se većina namirnica ne čuva do 25 °maximalno,dakle temperatura mora bit 23-24
Čula sam za nekeg g. Krulu, ali nisam znala za njegov riječnik. Nešo, molam ti pliznati da baš nimaš sa čime se pofaliti s napisanim u njegovem tekstu koji prenosiš. Nemoj biti takav, a i tebi nekad izleti. Daj nemoj, budi g. Nešo! Jer jesi samo glumataš, nisi naučen na zov g. Nešo. Živila sloboda pa i pisanja. Ali ovaj krulin riječnik koda sam na placu pred 118 godina. U javnosti širiti ovaj tekst i nije nešto teško, vrijedno.
A Lidl je po meni onaj dućan u kog se mogu drugi ugledati. Pa kaj bi radi, Lidl drži svojim standardom potrebne temperature, ta prodaju meso i prerađevine! Kaj bi trebalo biti 7° manje nego vanjskih 35°? Oprostite, ali vas ne razumim što prigovarate. Da li to nekog zagovarate time? Možda i to je u redu, ali preko drugega neeeeee.
Pitanje za gđu Anu: izrabljivanje je samo slaganje polica, a rad na blagajni nije? Da, mi smo ljudi čudne ptice, najčudnije su mi kad se auto parkira na sam ulaz u Lidl (i kod drugih je tako), pa ne samo jedan već cijeli onaj niz ispred ulaza. Zar je te vozače odgojio Lidl? Nisu imali ni ćaće ni matere za odgoj, misle da su pametnjakovići, a ono ....... Daj Nešo uslikaj takve i daj ovamo, nek vidi svit kakve imamo jedinke i tko su oni. Bojiš ih se pa nećeš-kao da čujem odgovor. Da li to dobro čujem? Nemoj me razočarati.