Pozivamo, u otvorenom internetskom savjetovanju, svu zainteresiranu javnost da dostavi svoje prijedloge, mišljenja i primjedbe na Nacrt prijedloga Odluke o određivanju imena novog trga u Ogulinu.

OBRAZLOŽENJE

Komisija za imenovanje ulica i trgova temeljem članka 32. Poslovnika Gradskog vijeća Grada Ogulina (GlasnikKarlovačke ţupanije br. 25/09, 12/13 i 9/15) nakon dostavljene inicijative Udruge za demokraciju i civilne aktivnosti, Ogulin, Škrile I 45 utvrdila je Nacrt prijedloga Odluke o određivanju imena novog trga u Ogulinu –Trg Petra Stipetića.Lokacija predloţenog trga nalazila bi se na dijelu ulice IvanaGorana Kovačića i to od raskrižja s ulicom Ivana banaMažuranića do Trga hrvatskih rodoljuba uključujući dio ulice Bernardina Frankopana.Sastavni dio Nacrta prijedloga Odluke je grafički prikaz Trga Petra Stipetića.

Do promjene bi došlo na slijedećim adresama: Ivana Gorana Kovačića 1, 2, 3, i 5.

Istaknute su velike zasluge nedavno preminulog počasnoggrađanina Grada Ogulina generala Petra Stipetićau stvaranju Republike Hrvatske. Sukladno članku 9. stavku 1. Zakona o naseljima („Narodne novine“ br. 54/88), ime naselja, ulice i trga određuje skupština općine uz pribavljeno mišljenje mjesnih zajednica na čijem području se nalazi naselje, ulica odnosno trg. Konačnu odluku o nazivu novog trga donosi Gradsko vijeće Grada Ogulina nakon prethodno pribavljenog mišljenja Vijeća Mjesnog odbora Ogulin.

CILJEVI PROVOĐENJA SAVJETOVANJA

Cilj provođenja savjetovanja sa zainteresiranom javnošću je upoznavanje javnosti s Nacrtom prijedloga Odluke o određivanju imena novog trga u Ogulinui dobivanje mišljenja, primjedbi i prijedloga te eventualno prihvaćanje zakonitih i stručno utemeljenih prijedloga, primjedbi i mišljenja.

ROK ZA PODNOŠENJE MIŠLJENJA, PRIMJEDBI I PRIJEDLOGA Od 14 kolovoza 2018. do 24 kolovoza 2018

Pisane primjedbe za sudjelovanje na savjetovanju dostavljaju se na mail adresu: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Izrađivač nacrta akta, nakon provedenog postupka savjetovanja sastavlja izvješće u kojem su sadržane prihvaćene i neprihvaćene primjedbe i prijedlozi iz rasprave te ga

objavljuje na službenoj Internet stranici Grada.

Koordinatorica savjetovanja Karmela Matić, prof.

 

16. 8. 2018.

Grad Ogulin

 

Comments  

Quoting u boj za narod svoj:


Quoting Pinky:

Janjac ti si kreten, kasno si se krstil, kad srbin postane veliki hdz hrvat to stvarno bude smijesno
Nisam danas vidil kradezeovce na hodočašču




Daj Pinky...........ti si budala i SDP-ov smrad čiji se smrad osjeti po cijelom gradu.....al ga sereš......kaj ti je ovaj dečko ( janjac) napravio da tako sereš gluposti....mora da ti je metnul par cedulji na auto, pa kaj ........Dečko radi svoj posao, a tebi ako kaj smeta odi u SKG.pa po nijma seri jer kulko čujem oni su stisli gas do daske.....ili još bolja ideja odi kod svog gradonačelnika pa mu reci da ukine parking :lol: :D :D .....ali nebu to tako išlo.........jer svi znamo ki je glavni u grad, a to sigurno nisu gradonačenik i njegova partija(sdp)......ili još bolje odi do Dubravke( ŠEFICA radija i OG -portala i SDP- glasnogovornica )pa neka objavi opet neki članak o SKG jer već dugo nije....... :lol: :lol: :D :D



Kad procitam ovo " U boj za narod svoj ", odma letim vidit jel oni hiljadu euri jos tamo kadi sam ji sakril za pokop .Jerbo sam se zaklel da ako sam vec moral zbog U boj za narod svoj domoljuba pol zivota zivit ko zivotinja boreci se svaki dan za koru kruva , bar da se pokopam ko covik, nece mi valjda i to Ukrast ?
Hoće li biti inicijativa za dodjelu umena trga,ulice, ustanove za admirala Vida Stipetića?
Evo ti moj generale za kaj si ratoval ....

Quoting SDP:

Hvala Poso na pažljivom praćenju tko je gdje koga zaposlio. Podsjetio bih te tko je do jučer zapošljavao i koga u istom tom Vodovodu gdje npr radi Direktorov nečak i tako dalje. Dakle okani se čorava posla. Jasno je svima tko te uvukao i kadi... Ako budeš vjeran kritičar sadašnje vlasti Tonček će te promaknuti kad se vrati "narodna" vlast. Zato zasuči rukave i ulovi se posla.



HAHAHAH.....SDP meće svoje ljude po gradskim firmama i to još 10 puta gore nego bivša vlast (bez natječaja,po vezama i rodbini) i onda se brane da su to isto radili ovi prije njih, pa onda to moraju i oni(SDP) :D :D ......samo nas podsjetite kako je zaposlen" uvažen član i gradski vijećnik SDP Branko KOCKICA" u istoj toj firmi i koji bi uskoro trebao postati i DIREKTOR.......brzo se napreduje po partijskim linijama i" kockica" :lol: ima još ako kome treba po " akcijskoj cijeni"...............
Hvala Poso na pažljivom praćenju tko je gdje koga zaposlio. Podsjetio bih te tko je do jučer zapošljavao i koga u istom tom Vodovodu gdje npr radi Direktorov nečak i tako dalje. Dakle okani se čorava posla. Jasno je svima tko te uvukao i kadi... Ako budeš vjeran kritičar sadašnje vlasti Tonček će te promaknuti kad se vrati "narodna" vlast. Zato zasuči rukave i ulovi se posla.
Vukovici zaposlili i Svetlanu u Vodovod. Kaj ni to od bratica zena. Uh, u banani smo.

Ja bi isto u vodovodu radil. Kome da se javim. Ubacite me ovak skrivecki. Ja bi kopal i kanale ako treba.

Quoting Pinky:

Janjac ti si kreten, kasno si se krstil, kad srbin postane veliki hdz hrvat to stvarno bude smijesno
Nisam danas vidil kradezeovce na hodočašču




Daj Pinky...........ti si budala i SDP-ov smrad čiji se smrad osjeti po cijelom gradu.....al ga sereš......kaj ti je ovaj dečko ( janjac) napravio da tako sereš gluposti....mora da ti je metnul par cedulji na auto, pa kaj ........Dečko radi svoj posao, a tebi ako kaj smeta odi u SKG.pa po nijma seri jer kulko čujem oni su stisli gas do daske.....ili još bolja ideja odi kod svog gradonačelnika pa mu reci da ukine parking :lol: :D :D .....ali nebu to tako išlo.........jer svi znamo ki je glavni u grad, a to sigurno nisu gradonačenik i njegova partija(sdp)......ili još bolje odi do Dubravke( ŠEFICA radija i OG -portala i SDP- glasnogovornica )pa neka objavi opet neki članak o SKG jer već dugo nije....... :lol: :lol: :D :D
He-he. Nije isto ko i lani. Kokarde su nove. Na novim glavama. Na mladima svet ostaje.
I nisu Srbi nista krivi vec onaj mali dio koji su Srbi ne po rodjenju nego po profesiji i koji za razliku od sprske sirotinje profitiraju.
Opet Srbi krivi ! aha ok , znaci sve je isto ko i lani .
A koga srbi drze na vlasti u drzavi? Zna se.