I evo našoj omiljenoj Vladi „stotke“. Sto dana rada, period kada su trebali posložiti kockice, provesti reforme i od tih kockica, graditi hrvatski gospodarski neboder. Kažem trebali, ali nisu. Još nisu riješili ni kadrovsku križaljku a kamoli gospodarsku viziju.

Pa, reći će neki, donesen je proračun. U redu. Imamo proračun. To mi sliči na ono "Imamo Hrvatsku". Imamo, ali kakvu. Sada imamo prorčun - ali kakav. On je u prvom redu rezultat pozitivnog ekonomskog stanja u svijetu i sličan je onome prijašnje Vlade. Upravo tako nešto, izjavio je na TV Željko Lovrinčević, koji je ustvrdio da su vanjske okolnosti toliko dobre, da kada i ne bi imali Vladu, i dalje bi napredovali po stopi od 1,5 do 2 posto. Pa koji će nam k... onda Vlada kad nam sve ide na ruku. Jeftin je kapital, jeftina je energija, turizam je u usponu. Dobro da ne može biti bolje. No uprkos tim iznimno povoljnim okolnostima, čitam da još uvijek imamo najnižu stopu rasta.

 

Uz to, ova, „pod mus“ formirana Vlada, još nije imenovala skoro četvrtinu pomoćnika i zamjenika, a to može značiti samo jedno – Domoljubna koalicija, toliko razjedinjena, ustvari nije ni preuzela vlast. I kako onda provesti radikalne reforme, kako ojačati tržišno gospodarstvo. Dok je Milanović poslušao savjete skupo plaćenog američkog PR maga Alexa Brauna, i promjenivši retoriku skoro uspio zadržati vlast, gospodarski program koji je za HDZ sačino ugledni bavarski IFO institut i koji je trebao biti temelj za rad Vlade, naprosto je nestao. Nema ga ni u naznakama. Pa zbog čega je onda naručen i vjerujem, skupo plaćen ?. U vladajućoj momčadi, u dream „Tim“ teamu, sada je već svima jasno, vlada veliko nesuglasje. Riješili nisu ništa, sve ide nekako kilavo, sporo. Ne postoji ni zajednički stav oko temeljnih smjerova ekonomske politike. A čekaju ih iznimno važni projekti, reforme u javnom sektoru i privatizaciji. Ovo neshvatljivo uhodavanje Vlade, možemo eventualno opravdati nesnalaženjem u novim političkim odnosima na kakve još nismo navikli, pa smo tako u minulih 100 dana bilo svjedoci nesnalaženja i lutanja u traženju toliko obećavanih reformi. U predizbornom kaosu prodavali su nam svašta, a mi smo im naivci vjerovali. Obećali su sniziti si plaće i privilegije. Obećali manje love strankama i strančicama. Obećali ukidanje parafiskalnih nameta, pa niži PDV, pa reformu odnosno rezanje lokalne uprave, investicije, 1000 eura po novorođenčetu, pa ....... i tko unedogled. Bilo je to klasično – obećanje, ludom radovanje. A što su nam uvalili. Sitnice - skuplje zdravstvo po sistemu bogat-zdrav, siromašan- bolestan, izmislili su štednju na prijvozu učenika, uvalili rezove u školstvu i znanosti, manje novca za siromašne, manje novca za invalide, manje love za zapošljavanje. I uvalili su nam svoje, svima već degutantne svađe. Padaju teške riječi, govori se o mogućem 'preslagivanju' kojom bi se Most izbacio iz vladajuće koalicije, a spominju se i novi izbori. .......stanje je sve prije nego li dobro. Odnosi su svakim danom sve napetiji a svako jutro, onako, tek reda radi, iz ormara ispadne neki novi kostur, kako bi se koalicijski ljubavnici i javnost, njime mogli zabavljati. Lažne diplome, HOS-ovske kape, neprimjerene izjave, negiranja antifašizma, Mol, INA, obilježavanje zločina u Jasenovcu u nastavcima. I tko zna što će još isplivati iz bogatog fundusa hrvatske političke žabokrečine.  Pa dajte. Ne možemo to više provariti. Do kada će taj vaš Big brother showe. I koliko će nas koštati.

27. 4. 2016.

Nebojša Magdić

 

 

 

Comments  
Za Milanovićevu Vladu je konstatirano da je bila najlošija. Više nije.
Samouvjerenost = 1 / znanje
OG pravi ukrao si mi misao. Nemam što dodati osim da j uovj zemlji jednostavno nema ljudi koji će je izvući iz ponora u koji su nas sunovratili oni koji su nas do sada vodili. P pri tome je svejdno jesu li oni bili lijevi ili desni. BILI SU LOPOVI.
Spadam u kategoriju budala fanatka koji ovisički prate svakodnevno sranja u našoj politici. I zaključio sam da ova Vlada nije šaka jada.Šaka jada smo svi mi koji smo im dozvolili da nam u svojoj gramzivosti i neznanju rade to što nam rade. I ovi sada i oni prije njih i oni još prije. I ako sm njen protivnik,dođe mi da zažalim za Jugom.Znam da je i ona bila svojim dogovornom politikom gdje se je o svemu odlučivalo iz komiteta bila osuđena na propast ali živjeli smo ko ljudi. Imali nedjelje,blagdane, bili plaćeni tako da smo mogli živjeti kao ljudi za razliku od danas, kada je kopanje po kontejnerima uobičajena slika neovisne i slobodne Hrvatske. Dajte nam malo manje slobode a više ktuha. Ne znam zašto ovo uopće pišem. Znam da je to pišanje uz vjetar ali negdje u meni tinja nada da ove nesposobnjakoviće i lopove ipak mogu zamijeniti neki pošteniji i sposobniji. Ima ih ali su u svojoj samozatajnosti možda i najveći krivci za ovo što nam se dešava. Nikako da se odluča prihvatiti odgovrnosti za ovu zemlju. I to je glavni problem.
Pa dajte nove izbore i prekinite ovu agoniju. Pa nek košta što košta. Od ovoga gore ne može biti. I nije ova Vlada ŠAKA JADA. To je ŠAKA RAČUNĐIJA,TRGOVACA FOTELJAMA, šaka ROGOVA U VREĆI, RAZNIH UHLJEBA, LJUDI BEZ ZNANJA I VIZIJE i da dalje ne nabrajam.
Ubaciše Janicu u post i ako o njoj nije bilo ni riječi u tekstu. Nekome je u interesu da stvar kanalizira na benignu temu i izbjegne ono najvažnije. RASPAD SISTEMA. Svi koji smo glasovali za ovu neprirodnu koalicijiu, prevareni smo. Kažu da će BDP rasti i bez da imamo Vladu. Pa koji će nam kujac onda. Samo trošimo novce na nesposobne političare koji zajeno sa onima iz oporbe dijele ovaj narod. Sebi u korist. Pa dajmo već jednom prestanimo biti stoka sitnog zuba.
Ne znam tko su ti ljudi koji na tako ružan način sada dezavuiraju Janicu koja je klasični primjer talenta, upornosti i uspjeha. Nadam se da ne prati to pljuvanje po portalima. Što o njom misli običan hrvatski građanin, najbolje su pokazale ovacije koje je doživjela na otvaranju Svjetkog kupa u gimnastici u Osijeku.
Janica je svoju diplomu krvavo zaradila na Olimpijskim igrama i neprocijenjive je vrijednosti. Zato budimo pošteni i pustimo je da radi. Ako tada ne bude valjala onda je moemo kritizirati a do tada zaslužila je barem dijelić naše potpore.
Janica doista treba biti primjer mladim ljudima ne samo sportašima već svima pa i starim. To ipak ne znači da je kompetentna za pomoćnicu, ili ministar treba samo poznato i drago ime da si doda koji bod u narodu.
Što se tiče Janice sigurno je daleko iznad većine političara u svim aspektimu, a diplomu bar nije kupila.
Možda ne bi ni bilo loše više poštenih, a manje razno raznih sa "diplomama" ČAST IZNIMKAMA ovi nas ubiše zadnjih 25 godina
Ružno. Vidim Mika, izvini vidim Mićo da te malo mući što sam spomenuo hrvatsku zastavu. Pa zaboravi na nju ali priznaj da je osoba sa takvom čeličnom voljom, spottskim fanatizmom i fanatičnim radom kao Janica, ipak dobar primjer mladim sportašima. I ne podmeći.Ona nije ministrica već pomoćnica.Sada je samo pitanje kakvu će ekipu skupiti.