Tvrtka Reneteh dobila je danas od Županije uporabnu dozvolu za energanu u Poduzetničkoj zoni Ogulin, te najavila izgradnju još jedne energane, ali i tvornice prozora, također u ovoj zoni, a onda i četverostruko veći broj zaposlenih.

- Reneteh je slovačka investicija, vrijedna15 milijuna eura, kojom je u Ogulinu izgrađen pogon - energana za proizvodnju električne energije, proizvodnju toplinske energije na sječku vlastite proizvodnje, a kao nusprodukt u proizvodnji nastaje karbon, koji se također kao vrlo tražen proizvod, prodaje na domaćem i stranom tržištu. Reneteh spada u značajne proizvođače karbona u Hrvatskoj, a mogućnost proizvodnje doseže i do 15 tisuća tona godišnje. Energana je kapaciteta 4,9 MW, a višak električne energije prodaje se u mrežu elektrodistributerima. Tvrtka danas upošljava 50-ak zaposlenika, a u planu je kroz proširenje kapaciteta ukupno zaposliti 200 ljudi. Planira se izgraditi još jedna energana, a u planu je također i tvornica prozora i to sve na površini Poslovne zone, gdje je tvrtka osigurala prostor, kazali su u Karlovačkoj županiji.

12. 11. 2020.

KAportal

 

Comments  
O jebem tebe i pisanje. Pa ovo je lokalna stranica. Sada bi se trebali javiti oni drugi i pisati kako je Racan predao oruzje TO i razoruzao Hrvatsku, kako je poceo s rasprodajom hrvatskih banaka, kako je Milanoviceva vlada najlosija u povijesti Hrvatske i tome slicno.
A Reneteh, moj kujac.
Fifica, ne izvrci i ne vadi iz konteksta. Radi se o osudujucoj presudi Predsjesniku HDZ kao i stranci HDZ u procesu tzv "Fimi medija".
Pokazi mi il prenesi ovdje link gdje ovi eu portalovci prenose tu vijest. A vijest bas nije banalna, prvi put je neka stranka, u ovom slucaju HDZ, osudena za kriminal i zamracivanjr love.
Isto tako metni link gdje Neso pise o temu! Al za Nesu ima vremena i vjerujem da ce se oglasit
[quote name="Zakon"]

Nadam se Neso da nisi ko ovi sa tzv portala ogulin.eu, koji ni slova kad HDZ ju ne pase. Sramota!



Koliko ja vidim Neso pise o svemu. Prosurfaj ovdje malo pa se uvjeri.

Kada je Ogulin eu. u pitanju sasvim je jasno o kome ce pisati. O Hdz-u. Kao sto Sdp- na svojoj stranici pise o sebi i svojim "uspjesima".

A ono sto oni / Sdp / ne napisu na sluzbenoj stranici, napisu na svom laznom profilu ' Spasimo Ogulin' koju kreiraju njihovi sluzbeni novinari sa radija i Ogportala.
To sto tamo pise pas s maslom ne more pojisti.
Fifi, zasigurno si u pravu :D :D

Quoting Ive:

Dragi Fifi! Si naivac? Kaj mislis da je Nesica tamo pisao sve istinu. Pisao je ono kaj mu pase. Kuzis? A i o tom bi se dalo pricat kaj je napisal.
Nigdi ni spominjal neke donacije, razglasici (kad su bili i ne).... zna Nesica al to nece rec. Kako bi onda glumil moralnu vertikalu





Malo te tesko shvacam Ive. Velis da Nesica nije pisao istinu. Gdje i o cemu daj nam navedi.
Ovo sa donacijama jos mi je manje jasno a kakvi su to 'razglasici' totalna je nejasnoca.
Cini mi se Ive da si se u mrznji prema Nesi pomalo pogubio.


I na kraju Ive Ddebedaja je sve rekao:


Quoting Đebedaja:

Nešo je car, nikom ni lako..posebno onom tko se vladajućem aparatu zamjeri. Nešo baci ku crticu o tem nemilem događaju na svom blogu.


Quoting Fifi:

Ne znam zasto je Neso clanak pod naslovom Ajmo prijatelji i kolege malo po Nesi objavio samo na svom fejs profilu a ne i ovdje na blogu. Jer fejs svi ne prate. Tako bi Laciju i drugovima najbolje odgovorio kako je 'lijepo' zivio zahvaljujuci Hdz.u.Na fejsu je to najbolje objasnio:

Dalje dragi "ex prijatelji" pišu kako sam lijepo živio na gradskim jaslama. E pa spomenuti ću, da je onda radio imao, uz Kapelu i Kvalitet, najniže plaće u Općini Ogulin a Ogulin je po plaćama bio na dnu u Hrvatskoj. Kakve su to meni bile lijepe gradske jasle, dovoljno govori činjenica da su me u penziju stjerali s 2.800 kuna.

A kako sam lijepo živio u suradni s HDZ-om, sve govori i epizoda da su me zbog toga što sam, i to dobronamjerno, kritički pisao o njima, smijenili s mjesta direktora a jednom prilikom zbog komentara o Bjelolasici, i novčano kaznili.

Procitaj si Laci komentare na ovaj clanak na Nesinom fejsu. Pa ces vidjeti kakvu je dobio podrsku od ljudi koji imaju svoje ime i prezime.



Komentare od koga?????
Kerovode koji se ne srami da je sa 40 godin u penziji?
Od velike domoljupke u zadnje vrime? Osobe za koju su kolege koje su s njom delale 30 tak godin jedva docekala da ode iz gradske firme? Ti ljudi su nazdravili sebi kad je sesiric prosal
Dragi Fifi! Si naivac? Kaj mislis da je Nesica tamo pisao sve istinu. Pisao je ono kaj mu pase. Kuzis? A i o tom bi se dalo pricat kaj je napisal.
Nigdi ni spominjal neke donacije, razglasici (kad su bili i ne).... zna Nesica al to nece rec. Kako bi onda glumil moralnu vertikalu
Nešo je car, nikom ni lako..posebno onom tko se vladajućem aparatu zamjeri. Nešo baci ku crticu o tem nemilem događaju na svom blogu.
Ne znam zasto je Neso clanak pod naslovom Ajmo prijatelji i kolege malo po Nesi objavio samo na svom fejs profilu a ne i ovdje na blogu. Jer fejs svi ne prate. Tako bi Laciju i drugovima najbolje odgovorio kako je 'lijepo' zivio zahvaljujuci Hdz.u.Na fejsu je to najbolje objasnio:

Dalje dragi "ex prijatelji" pišu kako sam lijepo živio na gradskim jaslama. E pa spomenuti ću, da je onda radio imao, uz Kapelu i Kvalitet, najniže plaće u Općini Ogulin a Ogulin je po plaćama bio na dnu u Hrvatskoj. Kakve su to meni bile lijepe gradske jasle, dovoljno govori činjenica da su me u penziju stjerali s 2.800 kuna.

A kako sam lijepo živio u suradni s HDZ-om, sve govori i epizoda da su me zbog toga što sam, i to dobronamjerno, kritički pisao o njima, smijenili s mjesta direktora a jednom prilikom zbog komentara o Bjelolasici, i novčano kaznili.

Procitaj si Laci komentare na ovaj clanak na Nesinom fejsu. Pa ces vidjeti kakvu je dobio podrsku od ljudi koji imaju svoje ime i prezime.

Quoting Zakon:

Nesice, aj molim te jedan tvoj osvrt na presudu hdzju koji je kao "odgovoran". Nije "odgovoran" nego je kriv. To je njihov model i nacin ponasanja.
Nadam se Neso da nisi ko ovi sa tzv portala ogulin.eu, koji ni slova kad HDZ ju ne pase. Sramota!
Nije tema ovdje al na Saborsko i kosarku ne bi bilo primjereno


Mos mislit kako ce napisat kaj protiv lopina kad je na njihovoj platnoj listi vec 30 godin. Pametnom dosta