
Tvrtka Reneteh dobila je danas od Županije uporabnu dozvolu za energanu u Poduzetničkoj zoni Ogulin, te najavila izgradnju još jedne energane, ali i tvornice prozora, također u ovoj zoni, a onda i četverostruko veći broj zaposlenih.
- Reneteh je slovačka investicija, vrijedna15 milijuna eura, kojom je u Ogulinu izgrađen pogon - energana za proizvodnju električne energije, proizvodnju toplinske energije na sječku vlastite proizvodnje, a kao nusprodukt u proizvodnji nastaje karbon, koji se također kao vrlo tražen proizvod, prodaje na domaćem i stranom tržištu. Reneteh spada u značajne proizvođače karbona u Hrvatskoj, a mogućnost proizvodnje doseže i do 15 tisuća tona godišnje. Energana je kapaciteta 4,9 MW, a višak električne energije prodaje se u mrežu elektrodistributerima. Tvrtka danas upošljava 50-ak zaposlenika, a u planu je kroz proširenje kapaciteta ukupno zaposliti 200 ljudi. Planira se izgraditi još jedna energana, a u planu je također i tvornica prozora i to sve na površini Poslovne zone, gdje je tvrtka osigurala prostor, kazali su u Karlovačkoj županiji.
12. 11. 2020.
KAportal
A Reneteh, moj kujac.
Pokazi mi il prenesi ovdje link gdje ovi eu portalovci prenose tu vijest. A vijest bas nije banalna, prvi put je neka stranka, u ovom slucaju HDZ, osudena za kriminal i zamracivanjr love.
Isto tako metni link gdje Neso pise o temu! Al za Nesu ima vremena i vjerujem da ce se oglasit
Nadam se Neso da nisi ko ovi sa tzv portala ogulin.eu, koji ni slova kad HDZ ju ne pase. Sramota!
Koliko ja vidim Neso pise o svemu. Prosurfaj ovdje malo pa se uvjeri.
Kada je Ogulin eu. u pitanju sasvim je jasno o kome ce pisati. O Hdz-u. Kao sto Sdp- na svojoj stranici pise o sebi i svojim "uspjesima".
A ono sto oni / Sdp / ne napisu na sluzbenoj stranici, napisu na svom laznom profilu ' Spasimo Ogulin' koju kreiraju njihovi sluzbeni novinari sa radija i Ogportala.
To sto tamo pise pas s maslom ne more pojisti.
Malo te tesko shvacam Ive. Velis da Nesica nije pisao istinu. Gdje i o cemu daj nam navedi.
Ovo sa donacijama jos mi je manje jasno a kakvi su to 'razglasici' totalna je nejasnoca.
Cini mi se Ive da si se u mrznji prema Nesi pomalo pogubio.
I na kraju Ive Ddebedaja je sve rekao:
Komentare od koga?????
Kerovode koji se ne srami da je sa 40 godin u penziji?
Od velike domoljupke u zadnje vrime? Osobe za koju su kolege koje su s njom delale 30 tak godin jedva docekala da ode iz gradske firme? Ti ljudi su nazdravili sebi kad je sesiric prosal
Nigdi ni spominjal neke donacije, razglasici (kad su bili i ne).... zna Nesica al to nece rec. Kako bi onda glumil moralnu vertikalu
Dalje dragi "ex prijatelji" pišu kako sam lijepo živio na gradskim jaslama. E pa spomenuti ću, da je onda radio imao, uz Kapelu i Kvalitet, najniže plaće u Općini Ogulin a Ogulin je po plaćama bio na dnu u Hrvatskoj. Kakve su to meni bile lijepe gradske jasle, dovoljno govori činjenica da su me u penziju stjerali s 2.800 kuna.
A kako sam lijepo živio u suradni s HDZ-om, sve govori i epizoda da su me zbog toga što sam, i to dobronamjerno, kritički pisao o njima, smijenili s mjesta direktora a jednom prilikom zbog komentara o Bjelolasici, i novčano kaznili.
Procitaj si Laci komentare na ovaj clanak na Nesinom fejsu. Pa ces vidjeti kakvu je dobio podrsku od ljudi koji imaju svoje ime i prezime.
Mos mislit kako ce napisat kaj protiv lopina kad je na njihovoj platnoj listi vec 30 godin. Pametnom dosta