
Borba za prava radnika, od onih prvih prosvjeda u Chicagu 1886, polako se pretvorila u roštiljade i fažoilijade širom Lijepe naše. Radiš ili ne radiš, tko ga šljivi. Važno da je fešta. I besplatni fažol.
Prosvjedi i borba za radnika, nekako su pali u drugi plan. Političari se negdje na silu uguraju i pokušavaju prodati po neku floskulu ali nitko ih ne šljivi. Isti, bogovski plaćeni sindikalni vođe koje gledamo već više od 20 godina, iskoriste ovo za jedno propagandno fotkanje i onda - leži lebče da te jedem do drugog 1.maja. Čestitke svima ČIJA PRIRODA POSLA ZAHTJEVA DA DANAS RADE a POSEBNO NAŠIM TRGOVKINJAMA KOJE GRAMZIVI VLASNICI TRGOVAČKIH CENTARA, I DANAS PUNOM PAROM KORISTE.
P.S.
Vrijeme je da krenete na Kneju. Čeka vas bogat program i besplatan fažol. Dobra zabava i dobar tek.
Vaš "Ogulin u srcu" i fažol u tanjuru
Proslavljam radno. Kad ovo smirim, bižim na Skorašnik
Jbg, pa trbuh mi se vidi. Kako to ?![]()
Jeste li zaboravili. Evo da vas podsjetim. Mlađe molim da se ne smiju. Jebi ga, takva su bila vremena ![]()
Drugarska se pjesma ori
Pjesma koja slavi rad
Srce gromko nek nam zbori
Da nam živi, živi rad!!!
Podignimo u vis čela
Mi – junaci rada svog,
Naša biće zemlja cijela,
Da nam živi, živi rad!
U divljaka luk i strijela,
Želleznica, selo, grad,
To su naših ruku dela,
Da nam živi, živi rad!!!
1. 5. 2018.
Nebojša Magdić
Hiljade i hiljade junaka
Jedan od tih delija
To je moj komšija Nebojsa
Nije bio on niti bombaš
Nije bio on niti sportista
Sve što je imao od oružja
To su srce, ruke i lopata
Zemlja je bila srušena
Valjalo se dizati iz pepela
Radio je tada Nebojsa
K o što radi deset armija
Dan si mi razjebali oni koje je spomenuo u postu. Sindikalni muljatori koji u sindikatu vide svoju nasljednu dinastiju. Na TV su se pojavili Ribić i sever koje gledamo već 28 godina a koji ta radnike nisu učinili ništa.Za sebe jesu. Plaće su im preko dvije tisuće eura a kako stalno jezde po Hrvatskoj i žderu na račun radnika nabere se i hrpa dnevnica. Sve u ime sirotinje koja dobija crkavicu od plaće ili je uopće ne dobija.
Širom Hrvatske bilo je besplatnog graha, i fažola i kobasica i pancete a i besplatnog piva. E tu bi navratio ali bilo mi je daleko, u Osijeku.
Sretan van 1. maj i 1. svibanj i blagdan sv. Josipa radnika.