Umjetnička instalacija ili nečija "brljava"


Polovica siječnja, "idealno vrijeme za asfaltiranje". Doduše, to prvi puta vidim ali biti će valjda da je to sada neki novi trend.

Ponedjeljak, 15. siječanj. Nestašna živa spustila se devet stupnjeva ispod ništice. Pingvini padaju od hladnoće. Odustajem od bicikla iz čisto "poetskih razloga", i  neki sitni poslić obavljam autom. Vozim polako, još pospan, kad na cesti kravlji izmet. OK. Govno ko govno. Ali hej... Nakon 50-ak metara sine mi. Kakav kravlji izmet ?. Pa u Žegaru, od nekoliko stotina krava, već 20 godina nema niti jedne. Odakle onda balega. Ništa. U rikverc. Zaustavim auto da bolje promotrim situaciju. I stvarno, na cesti nešto, baš poput kravlje balege. Zapravo, prije mi djeluje kao nekakva umjetnička instalacija nadobudnog kreativca. Komad nečeg crnog ovdje, veći komad tamo, onda komadić ko dlan točno pod mojim nogama.......i nakon pomnog studiranja zaključim da se radi o asfaltu. Bože, kome li pade na pamet krpati rupe na cesti polovicom siječnja. A još očekujemo i kišu, i snijeg, i mraz i led, koji će po mom nestručnom mišljenju,  sigurno uništiti te simpatične naslage  asfalta, koje je pretpostavljam, netko i platio. Našim novcem. Pa u proljeće, ponovno isti posao. I opet keširaj lovu. A ono što posebno oduševljava, to je način krpanja. Imam osjećaj da su radnici iz kamiona, onako po želji, lopatom mlatili lijevo i desno, bacajući asfalt samo da ga potroše. Kažem, tako mi izgleda. A i na fotki se to dobro vidi. Shvaćam ljude, hladnoća je i ajmo što prije potrošiti materijal. No ne ide mi u glavu da im netko nije rekao, da to tako ne ide. Da posao treba odraditi da barem na nešto liči. Kad već ljudi (Grad) plaćaju, onda posao valja pošteno obaviti. Možda nisam u pravu. Možda te hrpice asfalta bačene bez ikakvog reda i smisla u rupu ili mimo nje, tu trebaju i biti. Samo mi u mojoj neukosti i nestručnosti glede asfaltiranja to nikako ne ide u glavu. I automatski mi se pali sijalica na glavom, a u njoj nadzorni organi, jamstva za obavljen posao, inspekcije. Kažem, možda sam u krivu i ako jesam rado ću grešku priznati. Ako me netko stručan uvjeri da je ovo idealno vrijeme za krpanje prometnica, i da će posao izdržati barem do iduće zime. Živi bili pa vidjeli.

15. 01. 2012.

Nebojša Magdić

Comments  
CoreBlue Health CoreBlue Health CoreBlue Health
VeritasCare VeritasCare VeritasCare
VeritasCare: VeritasCare - VeritasCare
price of prednisone 5mg: prednisone tablets 10mg 20mg - prednisone 20 mg tablet
prednisone nz: trusted steroid medication source - 20 mg of prednisone
generic prednisone cost: generic prednisone tablets - prednisone 10 mg coupon
prednisone 5 mg tablet price: prednisone for inflammation treatment - cost of prednisone 5mg tablets
prednisone otc price: prednisone tablets 10mg 20mg - prednisone 20 mg tablets
prednisone 50: prednisone - prednisone 20 mg tablet
prednisone 20mg: prednisone tablets 10mg 20mg - prednisone 20 mg
NorthCareRx: NorthCareRx - NorthCareRx
NorthCareRx: NorthCareRx - NorthCareRx
IARP antibiotics
Doxycycline Hyclate get antibiotics quickly
jojobet güncel: jojobet
jojobet güncel adres jojobet
betnano resmi giris: betnano
betnano resmi giris betnano