Ogulinski SDP-ovci, u pravo su se vrijeme probudili iz političkog - zimskog sna, i održali danas prvu ovogodišnju presicu. Razlog – računi za grijanje za prosinac, koji su za 200 % a čak i više, veći nego za prethodni mjesec.
Kod korisnika 150 stanova, to je izazvalo šok i nevjericu. Potpredsjednik GO SDP-a Danijel Vukelja kao primjer uzeo je stan od 50 kvadrata, gdje je cijene grijanja skočila s 350,oo na čak 1.250,oo kuna.
„Računi su u mnogim slučajevima nenaplativi jer se korisnici ne mogu odreći minimalnih sredstava za život kako bi platili račun za grijanje. Mnogi korisnici su podnijeli zahtjev za isključenje, a SKG se ponaša kao da upravo to i želi. Čini se kako im je cilj smanjiti obim posla i sve predati privatnicima, tako da na plaći ostanu samo direktor i šačica podobnih“, kazao je Vukelja, dodavši, kao je ova situacija nije posljedica promjena Zakona već lošeg upravljanja i nemara lokalne vlasti. Predložio je racionalizaciju troškova grijanja prelaskom na plin, boljim sustavom distribucije, ugradnjom razdjelnika na radijatore i boljom izolacijom zgrada, čime bi se, po njegovim riječima, potrošnja znatno smanjila. Tada cijena grijanja za stan od 50 kvadrata ne bi bila 1.250,oo, već manja od 400,oo kuna. U svemu bi kao sufinancijer trebao uskočiti Grad, te Fond za zaštitu okoliša, a za veće zahvate mogu se dobiti sredstva iz EU fondova. Iz SDP-a predlažu da se novi sustav obračuna odgodi do iduće zime.
Najveći dio od 150 stanova nalazi se u naselju Vijenac Ive Marinkovića.
Drugi potpredsjednik GO SDP-a Dalibor Domitrović, govoreći
na presici o tome kako povući sredstva od države i EU fondova, predložio je konkretne poteze: izradu energetske strategije grada koja obuhvaća sve oblike energije (toplinsku, električnu, kemijsku, mehaničku), sve izvore energije (sunce, voda, vjetar, biomasa), te proizvodnju, distribuciju i potrošnju energije i izradu sektorskih strategija. U tome on vidi i priliku za razvoj lokalnog gospodarstva. Na kraju je zaključio:
„ Gradska vlast mora shvatiti da više nismo u centralno-planskom uređenju u kojem netko u centrali pokriva sve naše gubitke, koji radi, misli i planira umjesto nas. Tržišno gospodarstvo počiva na ekonomskim osnovama, što znači da gradske tvrtke koju posluju s gubitkom nemaju budućnosti. Direktori koji vole što manje posla ne trebaju privatnim ni gradskim tvrtkama. Nemaju budućnosti gradovi s gradonačelnicima i zamjenicima koji primaju plaću za ništa, tvrde da ništa ne mogu i za ništa nisu odgovorni. Ovakav način vođenja grada kontinuirano nas zadnjih 20 godina vodi u propast“, rekao je Domitrović.
Sezona SDP-ovih presica je počela. Materijala za one naredne imati će koliko voliš, jer aktualna gradska vlast nikako da se stabilizira. Svojim postupcima, političkim protivnicima nabacuje idealne lopte, a oni poentiraju i polako skupljaju poene. U prošloj "tekmi" izgubili su vrlo tijesno, i sada angažirajući mlade snage, opasno prijete. U pomalo umornom i dezorjentiranom ogulinskom HDZ-u, čini se da to još nisu shvatili. Oni se i dalje njeguju "silenzio stampa" i uporno se pouzdaju u onu - šutnja je zlato. Jesu li u pravu, pokazat će vrijeme.
23. 1. 2014.
Nebojša Magdić
I slušati radio Ogulin na 96,6Mhz jer se tamo trenutno ne bum nalazila
I JA SE PRODRUŽUJEM ČESTITKAMA DEČKIMA IZ KLUBA. DOKAZALI STE KAKO SE UZ PUNO RADA I LJUBAVI MOŽE MNOGO POSTIĆI.
Od vas i vama sličnih i ovi koji vode grad mogli bi nešto naučiti.
Ovaj forum ne čita mali broj ljudi nego čita veliki broj ljudi samo se boje komentirati. Danas u Vučićima na skijalištu svi znaju o Nešinom blogu, čitaju i komentiraju i mnogima je... mamicu a pogotovo nekim stranačkim vođama.
Najpodliji trik koji je vrag izveo bio je kad je uvjerio svijet da ne postoji a tako je sa ovom koalicijom iz koje su obojica izvukli debele koristi. A nas naivne kao i svoje partijske prijatelje uvjerili da su politički protivnici. E jesmo li glupani.
Ako ima 150 stanova prosječne površine 50 m2 kao u primjeru, a građani su 7 godina pokrivali razliku troška grijanja, onda
1.250kn - 350kn)× 12 mjeseci × 7 godina × 150 stanova = 11.340.000 kn
Sanacija Sodola košta oko 11 milijuna kuna.
Ovo se odnosi i na HDZ i SDP.
Samo vas zanima dnevnica!
Ajde Domitrovići, Vukelja predložite i provedite u djelo odricanje od naknada.
Vi ste u politici da pomognete ogulincima ili radi samo osobne koristi,,,,,,,,,,
gradonačelnik Đurđevca.
Radio kao volonter
Kad je preuzeo vlast, zatekao je oko 6 milijuna kuna duga te 5,3 milijuna obveza za kredite. Smanjio je osnovice za obračun plaća za 21 posto. Ukinuo je naknade za rad predsjedniku Gradskog vijeća i njegovim zamjenicima, a vijećnicima je naknada s 300 smanjena na 100 kuna. Istodobno je smanjio plaću svojoj zamjenici na 6000 umjesto dotadašnjih 12.600 kuna. Svoj posao je obavljao volonterski.
U ovih malo više od pola godine nije primio ni lipe naknade od grada. Odrekao se službenog automobila i službenog mobitela. Uvodeći red u gradska poduzeća, smijenio je direktore tih tvrtki, koji su ujedno i čelnici stranaka, jer su se, kako kaže, ponašali kao da je to njihova privatna imovina.