U ulici Šetalište Krlenac, na zavoju kod Jankovog jaza, još pred pola godine netko je otuđio, da ne kažem ukrao, željezni poklopac na šahti za oborinske vode. Vjerovatno je poklopac završio u Metisu.

Vlasnik kuće gdje se šahta nalazi, odmah je obavijestio nadležne gradske službe. Došao čovjek, snimio situaciju, uzeo mjere za novi poklopac i otišao. Od tada, ni njega ni poklopca. Kako bi spriječio da netko s svojim vozilom naleti na otvorenu šahtu i ostane bez kotača, vlasnik kuće napravio je improvizirani poklopac i učvrstio ge manjim kamenim blokovima. Uz svu dobru namjeru, i to sada predstavlja opasnost za vozače. Pola godine nitko ne reagira. Ako se dogodi nezgoda, zna se tko će platiti štetu. Grad Ogulin. Iz naše love. E, lako je tako plaćati.

A samo 20-ak metara dalje, zanimljiva situacija. Nad kanjonom visi dio velike debla topole, koja je srušena pred 3-4 mjeseca jer je bila dotrajala i kod najslabijeg vjetra s nje su otpadale grane i predstavljale opasnost za pješake i tamo parkirane automobile. Na traženje iz Mjesnog odbora topola je srušena, dio materijala odmah je spaljen u kanjonu Dobre a deblo je ostalo i dan danas, i ako je obećano da će biti odvezeno odmah, drugi dan. I taj "drugi dan", protegnuo se je više od 100 dana. Odgovorni valjda čekaju da ga Dobra otplavi u, i onako začapljen ponor. To im je valjda jeftinije nego platiti odvoz. Ma daj.

Tuda prolazim svaki dan i mislim si:

Hajde udari par fotogrfija i napiši par riječi. Ništa te ne košta. Možda nekom liku od onih odgovornih, kada dođe na posao i sasvim slučajno otvori ovaj beznačajni blog, proradi savjest i - konačno reagira.


I još nešto kada smo već u ovom dijelu grada. Vrijedni članovi Skijaškog kluba Ogulin, gotovo svakodnevno uređuju skijalište u Vučićima i pripremaju ga za ovu zimu. Siromašni ko crkveni miševi, ali puni volje i elana, izmišljaju sve moguće i nemoguće načine, kako bi skijalište spremno dočekalo skijaše. Najnovija im je investicija nabava skijaške vučnice. U pomoć su im priskočili članovi najbolje ogulinske grupe Speen, koji će u ovu subotu, u caffe baru "Dreams", od 21,3o održati koncert. Zanimljivost je da je ulaz slobodan a dobrovoljni prilozi za ski vučnicu, sakupljati će se na ulazu  u kafiću i tijekom koncerta. Momci računaju na vašu solidarnost. Nemojte ih razočarati. Odazovite se ovoj akciji svojim novčanim prilogom, odajući na taj način našim vrijednim skijašima priznanje za njihove napore. To sve ne rade samo za sebe već u prvom redu za svoj grad i sve građane Ogulina.

 

21. 11. 2013.

Nebojša Magdić

Comments  
Neznam nista o tome. Milicija, policija...ubit će vas podjela. stoga, zdravo i dobro veče reko je davno Štulić , i zbrisao odavde. Zauvijek?
dzebedaja bas si policajac da ne recem milicajac :), pa naravno da se salim , dok je shiptar palil smece iza svoje bajte , nismo papapli gmo hranu ,a bogami ni voce i povrce uvoznog lobija , nego sve domace sve iz SFRJ i sve zdravo ko Tito .
Nu, mislim da imaš pravo Nešo, skužaj molim te, kao i ironičnom Striiju isprika. Jbg, na dijeti sam prije kolinja pa slabije uviđam...
Đebedaja, koliko ja kužin, Stripi ne misli ozbiljno. Siguran sam da se samo zajebava, barem je meni to očito.
Moj Stripi, ti si baš neki komad budale. Gdje sam ja to optužio Srbe i Shiptare za ekocid, ja pišem o jednoj konkretnoj osobi a ne cijelom narodu.
Osnivam Stožer za popit i pojist...lako za donacije.
Neg, Nešo molim te reagiraj pravovremeno, znam da ne ćamiš čekajući na bložnoj livadi svojoj da likovi poput ˝stripija˝ opletu svoje stahove i posljedice zbog zlostavljanja u djetinjstvu, pa prozivaju na nacionalnoj osnovi naše manjine. Ajte bog.
+1
Ovo za topolu. Je fakat Šipac ložil vatru pod njom. Sa da li je zbog toga osušena, nemam pojma. Problem je što će drvo završiti u ponoru a neko ga je trebao na vrijeme ukloniti. A za željezni poklopac pitajte naše Cigiće, pardno Rome.
kad je lova u pitanju brzo oni usaglase stavove
aha , bas tako , sve bi bilo zeleno i lipo da nima srbi i shiptari te ostalih ne naroda lijepe nase , uvik se najde neki srbin ili shiptar koji ovako pametnem i lipem narodu neda napred , aj ne serite vise ....
...i hebo Vas više HDZ i SDP, sami ih biramo.