USPJEŠNI OGULINCI

Kategorija: OGULIN

U mađarskom gradu Zalaegerszegu održano je Svjetsko prvenstvo u kuglanju za mlađe juniorke i juniore (do 18 godina). Među njima je u našoj reprezentaciji i mladi član ogulinskog Kleka Matija Cindrić.

Nakon što su mlađe juniorke Hrvatske uvjerljivo osvojile ekipni naslov svjetskih prvakinja s odličnih 2410 srušenih čunjeva, u nedjelju su nastupili i mlađi juniori. Reprezentacija Hrvatske nakon izjednačene borbe na kraju je osvojila treće mjesto i brončanu medalju sa 2306 čunjeva, a kao posljednji, četvrti igrač za repku je zaigrao i naš Matija Cindrić, koji je odličnim rezultatom od 578 čunjeva osigurao osvajanje medalje svega 10-ak čunjeva više od Austrije i Slovačke. (Sastav: Adrian Belar 594, Dinko Kasumović 554, Tibor Nemet 580, Matija Cindrić 578). Prvo mjesto osvojili su Nijemci sa 2416, a drugo Mađari sa 2342 čunja.

Uspjeh Matije Cindrića je tim vrijedniji i značajniji jer je on prvi kuglački reprezentativac u 60-godišnjoj povijesti kuglačkog kluba Klek i prvi osvajač svjetske medalje. To je ujedno još jedan dokaz odličnog rada u Školi kuglanja Športske zajednice Grada Ogulina koju vode treneri Ivica Bertović i Ruža Neralić.

Ovome treba dodati i uspjeh mlade Maje Orlić. Nakon uspjeha i svjetskog dvoranskog rekorda u Poljskoj, Maja  nastavlja sa uspjesima. Na Europskom juniorskom kupu u Ljubljani sa 683 kruga osvojila je prvo mjesto u kvalifikacijama, te je postavila novi kadetski i juniorski Hrvatski rekord!
Maja Orlić osvojila je na Europskom juniorskom kupu u Ljubljani još jedno zlato u mix timu zajedno sa  Marijom Vavrom! Mix team sa 1.370 krugova osvojio je prvo mjesto u kvalifikacijama i potvrdio kroz eliminacije protiv Turske, Slovenije i Ukrajine. Maja Orlić i Vavro Mario osvojili su zlatnu medalju Mix Compound Team!
Orlić Maja je u eliminacijama potvrdila svjetski i europski kadetski, te postavila Hrvatski rekord za kadetkinje, juniorke i izjednačila seniorski rekord.